Arhiva

Posts Tagged ‘Vaslui’

Romania in Europa League

FT    Kosice    3 – 3    AS Roma
FT    FK Baku    1 – 3    Basel
FT    BATE Borisov    0 – 1    Litex Lovech
FT    Teplice    1 – 2    Hapoel Tel Aviv
FT    Bnei Yehuda Tel Aviv    0 – 1    PSV Eindhoven
FT    Guingamp    1 – 5    Hamburger SV
FT    Trabzonspor    1 – 3    Toulouse
FT    CSKA Sofia    0 – 0    Dynamo Moscow
FT    NAC Breda    1 – 3    Villarreal
FT    PAOK Saloniki    1 – 1    SC Heerenveen
FT    Metalurg Donetsk    2 – 2    Austria Vienna
FT    Rapid Vienna    1 – 0    Aston Villa
FT    Sturm Graz    1 – 1    Metalist Kharkiv
Susp.    Dinamo Bucuresti    0 – 2    Liberec
FT    Steaua Bucuresti    3 – 0    St. Patricks
FT    FC Twente Enschede    3 – 1    FK Karabakh
FT    FC Vaslui    2 – 1    AEK Athens
FT    Sivasspor    0 – 3    Shakhtar Donetsk
FT    Slavia Prague    3 – 0    Red Star Belgrade
FT    FK Sarajevo    1 – 1    CFR Cluj
FT    Partizan Belgrade    1 – 1    Zilina
FT    Brondby    2 – 1    Hertha BSC
FT    Lech Poznan    1 – 0    Club Brugge
FT    Sion    0 – 2    Fenerbahce
FT    Ajax Amsterdam    5 – 0    Slovan Bratislava
FT    Benfica    4 – 0    Vorskla Poltava
FT    Galatasaray    5 – 0    Tallinna FC Levadia
FT    Genoa    3 – 1    OB Odense
FT    Lazio    3 – 0    Elfsborg
FT    NK Maribor    0 – 2    Sparta Prague
FT    Racing Genk    1 – 2    Lille
FT    Dinamo Zagreb    4 – 0    Hearts
FT    Everton    4 – 0    Olomouc
FT    Fulham    3 – 1    Amkar Perm
FT    Stabaek    0 – 3    Valencia
FT    Werder Bremen    6 – 3    Aktobe

Categorii:news, Sport Etichete:, , , , , , ,

Cupa UEFA: Programul meciurilor de joi

02/10/2008 Un comentariu

In afara partidelor sustinute de echipele romanesti, ziua de azi este una plina in meciuri, echipele Batranului Continent urmand sa dea asaltul final pentru accederea in grupele competitiei secunde europene. Iata cum se prezinta programul acestor intalniri.

Programul meciurilor din Cupa UEFA de joi 02.10.2008
FC Nordsjaelland (DEN) – Olympiacos CFP (GRE) 0-2
Hertha BSC Berlin (GER) – Saint Patrick’s Athletic FC (IRL) 2-0 / 0-0
APOEL FC (CYP) – FC Schalke 04 (GER) 1-4
AC Milan (ITA) – FC Zurich (SUI) 3-1
FC Timisoara (ROU) – FK Partizan (SRB) 1-2 Boom Sport One ora 20:00
FC Baník Ostrava (CZE) – FC Spartak Moskva (RUS) 0-1
Besiktas JK (TUR) – FC Metalist Kharkiv (UKR) 1-0
Portsmouth FC (ENG) – Vitoria SC (POR) 2-0
Kayserispor (TUR) – Paris Saint-Germain FC (FRA) 1-2
Sevilla FC (ESP) – FC Salzburg (AUT) 2-0
VfL Wolfsburg (GER) – FC Rapid Bucuresti (ROU) 1-0 TVR 1 ora 17:00
UC Sampdoria (ITA) – FBK Kaunas (LTU) 5-0
CS Maritimo (POR) – Valencia CF (ESP) 0-1
NK Dinamo Zagreb (CRO) – AC Sparta Praha (CZE) 0-0
AC Omonia (CYP) – Manchester City FC (ENG) 1-2
BSC Young Boys (SUI) – Club Brugge KV (BEL) 2-2
AS Nancy-Lorraine (FRA) – Motherwell FC (SCO) 1-0
Everton FC (ENG) – R. Standard de Liege (BEL) 2-2
SSC Napoli (ITA) – SL Benfica (POR) 3-2
AC Bellinzona (SUI) – Galatasaray AS (TUR) 3-4
NEC Nijmegen (NED) – FC Dinamo 1948 Bucuresti (ROU) 1-0 Kanal D ora 20:15
Real Racing Club Santander (ESP) – FC Honka Espoo (FIN) 1-0
PFC Litex Lovech (BUL) – Aston Villa FC (ENG) 1-3
FK Austria Wien (AUT) – KKS Lech Poznan (POL) 2-1
Vitoria FC (POR) – SC Heerenveen (NED) 1-1
SK Brann (NOR) – RC Deportivo La Coruna (ESP) 2-0
SK Slavia Praha (CZE) – SC Vaslui (ROU) 0-0 TVR 1 ora 20:30
NK Slaven Koprivnica (CRO) – PFC CSKA Moskva (RUS) 1-2 / 0-1
Brondby IF (DEN) – Rosenborg BK (NOR) 1-2
PFC Cherno More Varna (BUL) – VfB Stuttgart (GER) 1-2
Stade Rennais FC (FRA) – FC Twente (NED) 2-1
FK Borac (SRB) – AFC Ajax (NED) 1-4
Tottenham Hotspur FC (ENG) – Wisla Krakow (POL) 2-1
FC Moskva (RUS) – FC Copenhaga (DEN) 1-2
MSK Zilina (SVK) – PFC Levski Sofia (BUL) 1-1
BV Borussia Dortmund (GER) – Udinese Calcio (ITA) 0-2
SC Braga (POR) – FC Artmedia Petrzalka (SVK) 4-0
Feyenoord (NED) – Kalmar FF (SWE) 0-1
Hamburger SV (GER) – AFC Unirea Urziceni (ROU) 0-0 Telesport ora 19:00
Hapoel Tel-Aviv FC (ISR) – AS Saint-Etienne (FRA) 1-2