Arhiva

Posts Tagged ‘galatasaray’

UEFA Champions League 05.11.2013

05/11/2013 Un comentariu
Meciuri si rezultate Champions League 5 Noiembrie 2013
Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk Leverkusen Leverkusen
Referee: William Collum (SCO) – Stadium: Donbass Arena, Donetsk (UKR)
Real Sociedad Real Sociedad Man. United Man. United
Referee: Nicola Rizzoli (ITA) – Stadium: Anoeta, San Sebastian (ESP)
Juventus Juventus Real Madrid Real Madrid
Referee: Howard Webb (ENG) – Stadium: Juventus Stadium, Turin (ITA)
København København Galatasaray Galatasaray
Referee: Martin Atkinson (ENG) – Stadium: Parken, Copenhagen (DEN)
Paris Paris Anderlecht Anderlecht
Referee: Marijo Strahonja (CRO) – Stadium: Parc des Princes, Paris (FRA)
Olympiacos Olympiacos Benfica Benfica
Referee: Damir Skomina (SVN) – Stadium: Stadio Georgios Karaiskakis, Piraeus (GRE)
Man. City Man. City CSKA Moskva CSKA Moskva
Referee: Carlos Velasco Carballo (ESP) – Stadium: City of Manchester Stadium, Manchester (ENG)
Plzeň Plzeň Bayern Bayern
Referee: Antonio Mateu Lahoz (ESP) – Stadium: Štruncovy Sady Stadión, Plzen (CZE)

Europa League 17.09.2009

Meciuri si rezultate Europa League 17.09.2009

Champions League – Group A
Juventus    1 – 1    Bordeaux
Maccabi Haifa    0 – 3    Bayern Munich

Champions League – Group B
Besiktas    0 – 1    Manchester U.
Wolfsburg    3 – 1    CSKA Moscow

Champions League – Group C
Marseille    1 – 2    AC Milan
Zurich    2 – 5    Real Madrid

Champions League – Group D
Atletico Madrid    0 – 0    APOEL Nicosia
Chelsea    1 – 0    FC Porto

Champions League – Group E
Liverpool    1 – 0    Debrecen
Lyon    1 – 0    Fiorentina

Champions League – Group F
Dynamo Kyiv    3 – 1    Rubin Kazan
Inter Milan    0 – 0    Barcelona

Champions League – Group G
Sevilla    2 – 0    Unirea Urziceni
Stuttgart    1 – 1    Rangers

Champions League – Group H
Olympiakos Piraeus    1 – 0    AZ Alkmaar
Standard Liege    2 – 3    Arsenal

Europa League – Group A
Ajax Amsterdam    0 – 0    FC Timisoara
Dinamo Zagreb    0 – 2    Anderlecht

Europa League – Group B
Genoa    2 – 0    Slavia Prague
Lille    1 – 1    Valencia

Europa League – Group C
Hapoel Tel Aviv    2 – 1    Celtic
Rapid Vienna    3 – 0    Hamburger SV

Europa League – Group D
Hertha BSC    1 – 1    Ventspils
SC Heerenveen    2 – 3    Sporting Lisbon

Europa League – Group E
Basel    2 – 0    AS Roma
CSKA Sofia    1 – 1    Fulham

Europa League – Group F
Panathinaikos    1 – 3    Galatasaray
Sturm Graz    0 – 1    Dinamo Bucuresti

Europa League – Group G
Lazio    1 – 2    RB Salzburg
Villarreal    1 – 0    Levski Sofia

Europa League – Group H
Fenerbahce    1 – 2    FC Twente Enschede
Steaua Bucuresti    0 – 0    FC Sheriff

Europa League – Group I
Benfica    2 – 0    BATE Borisov
Everton    4 – 0    AEK Athens

Europa League – Group J
Club Brugge    1 – 4    Shakhtar Donetsk
Partizan Belgrade    2 – 3    Toulouse

Europa League – Group K
CFR Cluj    2 – 0    FC Copenhagen
Sparta Prague    2 – 2    PSV Eindhoven

Europa League – Group L
Athletic Bilbao    3 – 0    Austria Vienna
Nacional    2 – 3    Werder Bremen

Europa League – Group A
Ajax Amsterdam    0 – 0    FC Timisoara
Dinamo Zagreb    0 – 2    AnderlechtEuropa League – Group B
Genoa    2 – 0    Slavia Prague
Lille    1 – 1    Valencia

Europa League – Group C
Hapoel Tel Aviv    2 – 1    Celtic
Rapid Vienna    3 – 0    Hamburger SV

Europa League – Group D
Hertha BSC    1 – 1    Ventspils
SC Heerenveen    2 – 3    Sporting Lisbon

Europa League – Group E
Basel    2 – 0    AS Roma
CSKA Sofia    1 – 1    Fulham

Europa League – Group F
Panathinaikos    1 – 3    Galatasaray
Sturm Graz    0 – 1    Dinamo Bucuresti

Europa League

28/08/2009 Un comentariu

Grupele Europa League 2009-2010 !

Grupa A: Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Grupa B: Valencia, Lille, Slavia Praga, Genoa
Grupa C: Hamburg, Celtic, H. Tel-Aviv, Rapid Viena
Grupa D: Sporting, Heerenven, Hertha, Ventspils
Grupa E: AS Roma, Basel, Fulham. TSKA Sofia
Grupa F: Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo Bucuresti, Sturm Graz
Grupa G: Villareal, Lazio, Levski Sofia, Salzburg
Grupa H: Steaua, Fenerbahce, Twente, Sheriff Tiraspol
Grupa I: Benfica, Everton, AEK Atena, BATE Borisov
Grupa J: Sahtior, Brugge, Partizan, Toulouse
Grupa K: PSV, Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Grupa L: Werder Bremen, Austria Viena, Bilbao, Nacional