Arhiva

Posts Tagged ‘CFR Cluj’

Programul meciurilor din play-off-ul Europa League!

25/08/2009 Un comentariu

Programul partidelor care vor avea loc, marti si joi, in mansa secunda a play-off-ului Europa League:

Marti:
Sahtior Donetk (Ucraina) 2-0 Sivasspor (Turcia), in tur 4-0

Joi:
ora 17.00: Aktobe (Kazahstan) – Werder Bremen (Germania), in tur 3-6
ora 18.00: Karabakh (Azerbaidjan) – FC Twente (Olanda), in tur 1-3
ora 19.00: Sigma Olomouc (Cehia) – Everton (Anglia), in tur 0-4
Amkar Perm (Rusia) – Fulham (Anglia), in tur 1-3
Hapoel Tel-Aviv (Israel) – Teplice (Cehia), in tur 2-1
Dinamo Moscova (Rusia) – TSKA Sofia (Bulgaria), in tur 0-0
ora 19.15: Hertha Berlin (Germania) – Bröndby (Danemarca), in tur 1-2
ora 19.30: Slovan Bratislava (Slovacia) – Ajax Amsterdam (Olanda), in tur 0-5
Zenit Sankt-Petersburg (Rusia) – Nacional Madeira (Portugalia), in tur 3-4
ora 19.45: Heerenveen (Olanda) – PAOK Salonic (Grecia), in tur 1-1
OSC Lille (Franta) – RC Genk (Belgia), in tur 2-1
CFR Cluj (Romania) – FK Sarajevo (Bosnia), in tur 1-1
ora 20.00: Elfsborg (Suedia) – Lazio Roma (Italia), in tur 0-3
Tromso (Norvegia) – Athletic Bilbao (Spania), in tur 2-3
ora 20.15: Austria Viena (Austria) – Metalurg Donetk (Ucraina), in tur 2-2
Metalist Harkov (Ucraina) – Sturm Graz (Austria), in tur 1-1
ora 20.30: MSK Zilina (Slovacia) – Partizan Belgrad (Serbia), in tur 1-1
FC Basel (Elvetia) – FK Baku (Azerbaidjan), in tur 3-1
Slovan Liberec (Cehia) – Dinamo Bucuresti (Romania), in tur 2-0
ora 21.00: Litex Loveci (Bulgaria) – BATE Borisov (Belarus), in tur 1-0
Levadia Tallinn (Estonia) – Galatasaray (Turcia), in tur 0-5
Sparta Praga (Cehia) – Maribor (Slovenia), in tur 2-0
AEK Atena (Grecia) – FC Vaslui (Romania), in tur 1-2
ora 21.30: Villarreal (Spania) – NAC Breda (Olanda), in tur 3-1
FC Bruges (Belgia) – Lech Poznan (Polonia), in tur 0-1
Odense (Danemarca) – Genoa (Italia), in tur 1-3
Hamburger SV (Germania) – Guingamp (Franta), in tur 5-1
Fenerbahce (Turcia) – FC Sion (Elvetia), in tur 2-0
Steaua Rosie Belgrad (Serbia) – Slavia Praga (Cehia), in tur 0-3
ora 21.35: Heart of Midlothian (Scotia) -Dinamo Zagreb (Croatia), in tur 0-4
ora 21.45: AS Roma (Italia) – Kosice (Slovacia), in tur 3-3
PSV Eindhoven (Olanda) – Beni Yehuda Tel-Aviv (Israel), in tur 1-0
Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – Steaua Bucuresti (Romania), in tur 0-3
Vorskla Poltava (Ucraina) – Benfica Lisabona (Portugalia), in tur 0-4
ora 22.00: Toulouse (Franta) – Trabzonspor (Turcia), in tur 3-1
Aston Villa (Anglia) – Rapid Viena (Austria), in tur 0-1
ora 22.30: Valencia (Spania) – Stabaek (Norvegia), in tur 3-0

Liga I – etapa 3

15/08/2009 Un comentariu

Meciuri si rezultate Liga I Etapa 3

Vineri, 14 August
2-1    Unirea A. Iulia – Poli Iaşi
1-0    FC Timisoara – Rapid

Sambata, 15 August
0-0    Astra – Gloria
1-0    CFR Cluj – Otelul
0-4    Ceahlaul – Dinamo

Duminica, 16 August
2-0    U Craiova – Pandurii
2-4    Curtea de Arges – Gaz Metan
2-2    FC Vaslui – FC Brasov
0-1    Steaua – Urziceni

Liga I – Etapa 32

Meciuri si rezultate Liga I etapa 32

Vineri, 22 Mai
1-1    FC Brasov – Otelul
1-0    FC Timisoara – Steaua

Sambata, 23 Mai
4-1    Gloria Buzau – SC Vaslui
4-1    CS Otopeni – Poli Iasi
3-1    Gaz Metan – Gloria Bistrita
0-3    Rapid – Universitatea

Duminica, 24 Mai
0-2    FC Arges – CFR Cluj
0-0    Pandurii – Farul
1-0    Urziceni – Dinamo

Liga I – etapa 25

Meciuri si rezultate Etapa 25 Liga I

Vineri, 17 Aprilie
Gaz Metan 0-1 Steaua
Gloria Buzau 3-1 FC Arges
Universitatea Craiova 0-0 Unirea Urziceni

Sambata, 18 Aprilie
Farul 0-1 CFR Cluj
Gloria Bistrita 3-0 Otelul Galati
CS Otopeni 0-1 Pandurii
Poli Iasi 1-0 Dinamo
Vaslui 4-3 Timisoara
Rapid 3-1 FC Brasov

Champions League 09.12.2008

Meciuri si rezultate Liga Campionilor 09.12.2008 ( Champions League 09.12.2008)

Champions League – Group A
AS Roma    2 – 0    Bordeaux
Chelsea    2 – 1    CFR Cluj

Champions League – Group B
Panathinaikos   1 – 0    Anorthosis
Werder Bremen    2 – 1    Inter Milan

Champions League – Group C
Barcelona    2 – 3    Shakhtar Donetsk
Basel    0 – 1    Sporting Lisbon

Champions League – Group D
Marseille    0 – 0    Atletico Madrid
PSV Eindhoven    1 – 3    Liverpool

Etapa 15

Meciuri si rezultate etapa 15 :

Sambata, 15 Noiembrie
Farul 1-1 Pandurii Tg. Jiu
„U” Craiova 0-0 Rapid
Steaua 2–2 FC Timisoara
Duminica, 16 Noiembrie
Otelul Galati 2–1 FC Brasov
FC Vaslui 3–0 Gloria Buzau
CFR Cluj 2–0 FC Arges
Dinamo 0–1 Unirea Urziceni
Luni, 17 Noiembrie
Gloria Bistrita – Gaz Metan     14:00
Poli Iasi – CS Otopeni     20:00

Etapa 14 Liga I

Meciuri si rezultate etapa 14
Vineri, 07 Noiembrie
Gloria Buzau 0-2 U Craiova
Unirea Urziceni 3-1 Otelul Galati
Sambata, 08 Noiembrie
Gaz Metan 1-0 Poli Iasi
Pandurii Tg. Jiu 1-1 Gloria Bistrita
FC Timisoara 0-3 Dinamo
Duminica, 09 Noiembrie
FC Brasov 1-1 CFR Cluj
CS Otopeni 0-2 FC Vaslui
Rapid 0-0 Steaua

Categorii:Sport Etichete:, , , , , ,

Dinamo 1-1 Steaua

02/11/2008 Un comentariu

Dinamo 1-1 Steaua , un derby de traditie stricat de antena1 asa cum sunt si celelalte meciuri transmise de catre acest post tv. Asa cum spunea si piticu este penibil ca pe un meci de fotbal sa curga un crawl pentru a trimite mesaje precum in emisiunile penibile ale trustului Intact si nu numai. Cei de la antena1 isi bat joc de fotbal dar si de noi, cei care urmarim de acasa meciurile.

Meciul a fost unul tensionat cu o deschidere de scor rapida in minutul 8 de catre Kapetanos si un Dorinel Munteanu fericit pentru ca dupa mult timp steaua juca ceva, juca frumos si mai agresiv. Dinamo macinata de accidentari dar si cu un joc putin haotic a reusit sa egaleze abea in minutul 84 prin Andrei Cristea dupa cateva atacuri mai consistente ale dinamovistilor.

In tribune a avut loc, asa cu era de asteptat, un spectacol total oferit de catre cele doua galerii dar si torte aprinse de fanii lui Dinamo ce au cantat tot meciul, exceptie facand momentele in care stelistii au trimis de doua ori mingea in bara portii lui Lobont.

Dinamo continua sa ramana pe primul loc iar steaua ramane pe un loc 4 cu 23 de puncte acumulate in cele 13 etape.

Rezultate etapa 13 Liga I

Vineri, 31 Octombrie
Gloria Bistrita 2-0 FC Arges
CFR Cluj 1-0 Unirea Urziceni
Poli Iasi 1-1 Pandurii
FC Vaslui 1-1 Gaz Metan
Sambata, 01 Noiembrie
Farul 1-1 FC Brasov
U Craiova 2-2 CS Otopeni
Dinamo 1-1 Steaua
Duminica, 02 Noiembrie
Otelul 2-2 FC Timisoara
Rapid 1-0 Gloria Buzau

Categorii:Sport Etichete:, , , , , , ,

Program Liga I

Program Liga I etapa 12 si rezultate Liga I etapa 12

Vineri, 24 Octombrie
Pandurii Tg. Jiu 1-0 FC Vaslui
FC Arges 3-0 Poli Iasi
Sambata, 25 Octombrie
FC Brasov 0-0 Gloria Bistrita
Unirea Urziceni 1-0 Farul
Dinamo 1-0 Otelul Galati
Duminica, 26 Octombrie
Gaz Metan 2-5 U Craiova
Steaua 1-1 Gloria Buzau
FC Timisoara 2-1 CFR Cluj
Luni, 27 Octombrie
CS Otopeni – Rapid 17:00

Rezultate Champions League

Rezultate Champions League 22.10.2008 :

Group A
Bordeaux    1 – 0    CFR Cluj
Chelsea    1 – 0    AS Roma

Group B
Inter Milan    1 – 0    Anorthosis
Panathinaikos    2 – 2    Werder Bremen

Group C
Basel    0 – 5    Barcelona
Shakhtar Donetsk    0 – 1    Sporting Lisbon

Group D
Atletico Madrid    1 – 1    Liverpool
PSV Eindhoven    2 – 0    Marseille