Arhiva

Posts Tagged ‘CFR Cluj’

Liga I – etapa 19

Meciuri si rezultate Liga I etapa 19
Vineri, 25 Februarie
Pandurii 0-3 Oţelul
Rapid     1-0 Urziceni

Sâmbătă, 26 Februarie
Sportul Studenţesc 0-1 Dinamo
Timişoara 3-1 Gaz Metan

Duminică, 27 Februarie
U Cluj 1-1 FC Braşov
Victoria Brăneşti 1-1 CFR Cluj
Craiova     0-1     Steaua

Luni, 28 Februarie
FCM Târgu Mureş    0-2 FC Vaslui
Astra 1-0 Bistriţa

Cupa Romaniei la fotbal

10/11/2010 2 comentarii

Meciuri si rezultate Cupa Romaniei Timisoreana :

Miercuri
FC Brasov 1–0 Timisoara
Dinamo 4–2 U Craiova

Joi
17:00 CFR Cluj – Bistrita, Sport.ro
20:45 Rapid – Steaua, ProTV

Champions League 03.11.2010

Meciuri si rezultate Champions League miercuri 03.11.2010 :

Champions League – Group E
Basel    2 – 3    AS Roma
CFR Cluj    0 – 4    Bayern Munich

Champions League – Group F
Chelsea    4 – 1    Spartak Moscow
Zilina    0 – 7    Marseille

Champions League – Group G
AC Milan    2 – 2    Real Madrid
Auxerre    2 – 1    Ajax Amsterdam

Champions League – Group H
Partizan Belgrade    0 – 1    Braga
Shakhtar Donetsk    2 – 1    Arsenal

Champions League 19.10.2010

Meciuri si recultate UEFA Champions League 19.10.2010 :

Champions League – Group E
AS Roma    1 – 3    Basel
Bayern Munich    3 – 2    CFR Cluj

Champions League – Group F
Spartak Moscow    0 – 2    Chelsea
Marseille    1 – 0    Zilina

Champions League – Group G
Ajax Amsterdam    2 – 1    Auxerre
Real Madrid    2 – 0    AC Milan

Champions League – Group H
Arsenal    5 – 1    Shakhtar Donetsk
Braga    2 – 0    Partizan Belgrade

Liga I – etapa a 11-a

17/10/2010 Un comentariu

Meciuri si rezultate Liga I etapa a 11-a :

Vineri, 15 Octombrie
Urziceni 0-1 Gaz Metan
Rapid 3-0 Astra
FC Vaslui 5-3 CFR Cluj

Sâmbătă, 16 Octombrie
FCM Târgu Mureş 2-3 Timişoara
Pandurii 1-0 Sportul Studenţesc

Duminică, 17 Octombrie
Oţelul 2-1 Bistriţa
Dinamo 2-1 Steaua

Luni, 18 Octombrie
15:00     U Cluj 2-3 Victoria Brăneşti
20:30     FC Braşov 0-3 Craiova

Etapa 19 – Liga I

Rezultate etapa 19 Liga I
Vineri, 26 Februarie
1-2    Unirea Alba Iulia – Gloria Bistrita
0-1    Ceahlaul – Otelul
2-1    Timisoara – Poli Iasi

Sambata, 27 Februarie
1-2    Universitatea Craiova – Gaz Metan
2-1    Vaslui – Pandurii
1-3    International Curtea de Arges – Dinamo

Duminica, 28 Februarie
2-1    Astra Ploiesti – FC Brasov
1-1    Rapid – Unirea Urziceni
1-1    CFR Cluj – Steaua

Etapa 8

Liga I – meciuri si rezultate etapa 8

Vineri, 25 septembrie
4-1    Unirea Urziceni – Astra

sambata, 26 septembrie
1-0    Gaz Metan – Dinamo
20-    Unirea A. Iulia – FC Vaslui
2-0    Poli Iasi – Ceahlaul
1-1    Poli Timisoara – Craiova

Duminica, 27 septembrie
2-3    Pandurii – Otelul
0-2    Gloria Bistrita – CFR
0-0    Brasov – steaua
4-0    Rapid – International

Cupei Romaniei – faza 16-imilor !

La sediul FRF, s-au tras la sorţi meciurile fazei 16-imilor Cupei Romaniei Timisoreana. Meciurile se vor disputa intr-o singură mansa pe 22, 23, 24 septembrie, pe terenul formatiilor extrase primele din urna.

Meciuri si rezultate Cupa Romaniei 2009

FCM Bacau – Steaua Bucuresti
Unirea Urziceni – Sportul Studentesc
Chimia Brazi – FC Vaslui
Dunarea Galati – CFR Cluj
Poli Timisoara – Sanatatea Cluj
FC Zlatna – Dinamo Bucuresti
Ceahlaul – Gaz Metan Craiova
Gaz Metan Medias – CSM Rm. Vilcea
FC Brasov – CS Otopeni
Astra Ploiesti – Farul Constanta
Gloria Bistrita – CS Dunarea Giurgiu
Minerul Mehedinti – International Curtea de Arges
FC Bihor – Rapid Bucuresti
Universitatea Craiova – Gloria II Bistrita
Otelul Galati – Unirea Alba Iulia
Poli Iasi – Pandurii

Liga I – etapa 6

Meciuri si rezultate etapa 6 Liga I :

Vineri, 11 Septembrie
Pandurii 1-0 CFR Cluj
Brasov 1-0 Ceahlaul

Sambata, 12 Septembrie
Urziceni 1-0 Unirea Alba Iulia
Dinamo 0-1 Otelul
Gloria Bistrita 0-1 International Curtea de Arges

Duminica, 13 Septembrie
Rapid 3-2 Vaslui
Gaz Metan 2-4 Steaua
Poli Timisoara 0-0 Astra Ploiesti

Luni, 14 Septembrie
20:00    Poli Iasi – Craiova

Europa League

28/08/2009 Un comentariu

Grupele Europa League 2009-2010 !

Grupa A: Ajax, Anderlecht, Dinamo Zagreb, FC Timisoara
Grupa B: Valencia, Lille, Slavia Praga, Genoa
Grupa C: Hamburg, Celtic, H. Tel-Aviv, Rapid Viena
Grupa D: Sporting, Heerenven, Hertha, Ventspils
Grupa E: AS Roma, Basel, Fulham. TSKA Sofia
Grupa F: Panathinaikos, Galatasaray, Dinamo Bucuresti, Sturm Graz
Grupa G: Villareal, Lazio, Levski Sofia, Salzburg
Grupa H: Steaua, Fenerbahce, Twente, Sheriff Tiraspol
Grupa I: Benfica, Everton, AEK Atena, BATE Borisov
Grupa J: Sahtior, Brugge, Partizan, Toulouse
Grupa K: PSV, Copenhaga, Sparta Praga, CFR Cluj
Grupa L: Werder Bremen, Austria Viena, Bilbao, Nacional