Arhiva

Posts Tagged ‘As Roma’

Champions League 08.03.2011

Meciuri si rezultate Champions League 08.03.2011 :

Barcelona 3 – 1 Arsenal
Shakhtar Donetsk 3 – 0 AS Roma

Champions League 03.11.2010

Meciuri si rezultate Champions League miercuri 03.11.2010 :

Champions League – Group E
Basel    2 – 3    AS Roma
CFR Cluj    0 – 4    Bayern Munich

Champions League – Group F
Chelsea    4 – 1    Spartak Moscow
Zilina    0 – 7    Marseille

Champions League – Group G
AC Milan    2 – 2    Real Madrid
Auxerre    2 – 1    Ajax Amsterdam

Champions League – Group H
Partizan Belgrade    0 – 1    Braga
Shakhtar Donetsk    2 – 1    Arsenal

Champions League 19.10.2010

Meciuri si recultate UEFA Champions League 19.10.2010 :

Champions League – Group E
AS Roma    1 – 3    Basel
Bayern Munich    3 – 2    CFR Cluj

Champions League – Group F
Spartak Moscow    0 – 2    Chelsea
Marseille    1 – 0    Zilina

Champions League – Group G
Ajax Amsterdam    2 – 1    Auxerre
Real Madrid    2 – 0    AC Milan

Champions League – Group H
Arsenal    5 – 1    Shakhtar Donetsk
Braga    2 – 0    Partizan Belgrade

Europa League 01.10.2009

Meciuri si rezultate Europa League 01.10.2009 (Cupa Uefa 01.10.2009) :

Grupa G
Levski Sofia (Bulgaria) – Lazio Roma (Italia) 0-4
Au marcat: Matuzalem ’22, Zarate ’45+1, Meghni ’67, Rocchi ’73
Red Bull Salzburg (Austria) – Villarreal (Spania) 2-0
Au marcat: Janko ’21, Tchoyi ’84.

Clasament: 1. Red Bull Salzburg – 6 puncte, 2. Lazio Roma – 3 puncte, 3. Villarreal – 3 puncte, 4. Levski Sofia – 0 puncte.

Grupa H
Twente Enschede (Olanda) – Steaua Bucuresti (Romania) 0-0
Serif Tiraspol (Moldova) – Fenerbahce Istanbul (Turcia) 0-1
A marcat: Alex ’53.

Clasament: 1. Twente Enschede – 4 puncte, 2. Fenrbahce Istanbul – 3 puncte, 3. Steaua Bucuresti – 2 puncte. 4. Serif Tiraspol – 1 punct.

Grupa I
AEK Atena (Grecia) – Benfica Lisabona (Portugalia) 1-0
A marcat: Majstorovici ’43
BATE Borisov (Belarus) – Everton (Anglia) 1-2
Au marcat: Lihtarovici ’16 / Fellaini ’68, Cahill ’77.

Clasament: 1. Everton – 6 puncte, 2. Benfica Lisabona – 3 puncte, 3. AEK Atena – 3 puncte, 4. BATE Borisov – 0 puncte.

Grupa J
Toulouse (Franta) – FC Bruges (Belgia) 2-2
Au marcat: Sissoko ’54, Gignac ’84 / Akpala ’52, De Mets ’90+4
Sahtior Donetk (Ucraina) – Partizan Belgrad (Serbia) 4-1
Au marcat: Lomici ’24 (autogol), Luiz Adriano ’38, Jadson ’54, Rakitki ’67 / Ljajici ’86.

Clasament: 1. Sahtior Donetk – 6 puncte, 2. Toulouse – 4 puncte, 3. FC Bruges – 1 punct, 4. Partizan Belgrad – 0 puncte.

Grupa K
FC Copenhaga (Danemarca) – Sparta Praga (Cehia) 1-0
A marcat: D. N’Doye ’25
PSV Eindhoven (Olanda) – CFR Cluj (Romania) 1-0
A marcat: Bakkal ‘9.

Clasament: 1. PSV Eindhoven – 4 puncte, 2. CFR Cluj – 3 puncte, 3. FC Copenhaga – 3 puncte, 4. Sparta Praga – 1 punct.

Grupa L

Werder Bremen (Germania) – Athletic Bilbao (Spania) 3-1
Au marcat: Hunt ’19, Naldo ’41, Frings ’90+4 (penalti) / Llorente ’90+1
Austria Viena (Austria) – Nacional Madeira (Portugalia) 1-1
Au marcat: Schumacher ’76 / Ruben Micael ’35.

Clasament: 1. Werder Bremen – 6 puncte, 2. Athletic Bilbao – 3 puncte, 3. Nacional Madeira – 1 punct, 4. Austria Viena – 1 punct.

Europa League 17.09.2009

Meciuri si rezultate Europa League 17.09.2009

Champions League – Group A
Juventus    1 – 1    Bordeaux
Maccabi Haifa    0 – 3    Bayern Munich

Champions League – Group B
Besiktas    0 – 1    Manchester U.
Wolfsburg    3 – 1    CSKA Moscow

Champions League – Group C
Marseille    1 – 2    AC Milan
Zurich    2 – 5    Real Madrid

Champions League – Group D
Atletico Madrid    0 – 0    APOEL Nicosia
Chelsea    1 – 0    FC Porto

Champions League – Group E
Liverpool    1 – 0    Debrecen
Lyon    1 – 0    Fiorentina

Champions League – Group F
Dynamo Kyiv    3 – 1    Rubin Kazan
Inter Milan    0 – 0    Barcelona

Champions League – Group G
Sevilla    2 – 0    Unirea Urziceni
Stuttgart    1 – 1    Rangers

Champions League – Group H
Olympiakos Piraeus    1 – 0    AZ Alkmaar
Standard Liege    2 – 3    Arsenal

Europa League – Group A
Ajax Amsterdam    0 – 0    FC Timisoara
Dinamo Zagreb    0 – 2    Anderlecht

Europa League – Group B
Genoa    2 – 0    Slavia Prague
Lille    1 – 1    Valencia

Europa League – Group C
Hapoel Tel Aviv    2 – 1    Celtic
Rapid Vienna    3 – 0    Hamburger SV

Europa League – Group D
Hertha BSC    1 – 1    Ventspils
SC Heerenveen    2 – 3    Sporting Lisbon

Europa League – Group E
Basel    2 – 0    AS Roma
CSKA Sofia    1 – 1    Fulham

Europa League – Group F
Panathinaikos    1 – 3    Galatasaray
Sturm Graz    0 – 1    Dinamo Bucuresti

Europa League – Group G
Lazio    1 – 2    RB Salzburg
Villarreal    1 – 0    Levski Sofia

Europa League – Group H
Fenerbahce    1 – 2    FC Twente Enschede
Steaua Bucuresti    0 – 0    FC Sheriff

Europa League – Group I
Benfica    2 – 0    BATE Borisov
Everton    4 – 0    AEK Athens

Europa League – Group J
Club Brugge    1 – 4    Shakhtar Donetsk
Partizan Belgrade    2 – 3    Toulouse

Europa League – Group K
CFR Cluj    2 – 0    FC Copenhagen
Sparta Prague    2 – 2    PSV Eindhoven

Europa League – Group L
Athletic Bilbao    3 – 0    Austria Vienna
Nacional    2 – 3    Werder Bremen

Europa League – Group A
Ajax Amsterdam    0 – 0    FC Timisoara
Dinamo Zagreb    0 – 2    AnderlechtEuropa League – Group B
Genoa    2 – 0    Slavia Prague
Lille    1 – 1    Valencia

Europa League – Group C
Hapoel Tel Aviv    2 – 1    Celtic
Rapid Vienna    3 – 0    Hamburger SV

Europa League – Group D
Hertha BSC    1 – 1    Ventspils
SC Heerenveen    2 – 3    Sporting Lisbon

Europa League – Group E
Basel    2 – 0    AS Roma
CSKA Sofia    1 – 1    Fulham

Europa League – Group F
Panathinaikos    1 – 3    Galatasaray
Sturm Graz    0 – 1    Dinamo Bucuresti

Programul meciurilor din play-off-ul Europa League!

25/08/2009 Un comentariu

Programul partidelor care vor avea loc, marti si joi, in mansa secunda a play-off-ului Europa League:

Marti:
Sahtior Donetk (Ucraina) 2-0 Sivasspor (Turcia), in tur 4-0

Joi:
ora 17.00: Aktobe (Kazahstan) – Werder Bremen (Germania), in tur 3-6
ora 18.00: Karabakh (Azerbaidjan) – FC Twente (Olanda), in tur 1-3
ora 19.00: Sigma Olomouc (Cehia) – Everton (Anglia), in tur 0-4
Amkar Perm (Rusia) – Fulham (Anglia), in tur 1-3
Hapoel Tel-Aviv (Israel) – Teplice (Cehia), in tur 2-1
Dinamo Moscova (Rusia) – TSKA Sofia (Bulgaria), in tur 0-0
ora 19.15: Hertha Berlin (Germania) – Bröndby (Danemarca), in tur 1-2
ora 19.30: Slovan Bratislava (Slovacia) – Ajax Amsterdam (Olanda), in tur 0-5
Zenit Sankt-Petersburg (Rusia) – Nacional Madeira (Portugalia), in tur 3-4
ora 19.45: Heerenveen (Olanda) – PAOK Salonic (Grecia), in tur 1-1
OSC Lille (Franta) – RC Genk (Belgia), in tur 2-1
CFR Cluj (Romania) – FK Sarajevo (Bosnia), in tur 1-1
ora 20.00: Elfsborg (Suedia) – Lazio Roma (Italia), in tur 0-3
Tromso (Norvegia) – Athletic Bilbao (Spania), in tur 2-3
ora 20.15: Austria Viena (Austria) – Metalurg Donetk (Ucraina), in tur 2-2
Metalist Harkov (Ucraina) – Sturm Graz (Austria), in tur 1-1
ora 20.30: MSK Zilina (Slovacia) – Partizan Belgrad (Serbia), in tur 1-1
FC Basel (Elvetia) – FK Baku (Azerbaidjan), in tur 3-1
Slovan Liberec (Cehia) – Dinamo Bucuresti (Romania), in tur 2-0
ora 21.00: Litex Loveci (Bulgaria) – BATE Borisov (Belarus), in tur 1-0
Levadia Tallinn (Estonia) – Galatasaray (Turcia), in tur 0-5
Sparta Praga (Cehia) – Maribor (Slovenia), in tur 2-0
AEK Atena (Grecia) – FC Vaslui (Romania), in tur 1-2
ora 21.30: Villarreal (Spania) – NAC Breda (Olanda), in tur 3-1
FC Bruges (Belgia) – Lech Poznan (Polonia), in tur 0-1
Odense (Danemarca) – Genoa (Italia), in tur 1-3
Hamburger SV (Germania) – Guingamp (Franta), in tur 5-1
Fenerbahce (Turcia) – FC Sion (Elvetia), in tur 2-0
Steaua Rosie Belgrad (Serbia) – Slavia Praga (Cehia), in tur 0-3
ora 21.35: Heart of Midlothian (Scotia) -Dinamo Zagreb (Croatia), in tur 0-4
ora 21.45: AS Roma (Italia) – Kosice (Slovacia), in tur 3-3
PSV Eindhoven (Olanda) – Beni Yehuda Tel-Aviv (Israel), in tur 1-0
Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – Steaua Bucuresti (Romania), in tur 0-3
Vorskla Poltava (Ucraina) – Benfica Lisabona (Portugalia), in tur 0-4
ora 22.00: Toulouse (Franta) – Trabzonspor (Turcia), in tur 3-1
Aston Villa (Anglia) – Rapid Viena (Austria), in tur 0-1
ora 22.30: Valencia (Spania) – Stabaek (Norvegia), in tur 3-0

Champions League 09.12.2008

Meciuri si rezultate Liga Campionilor 09.12.2008 ( Champions League 09.12.2008)

Champions League – Group A
AS Roma    2 – 0    Bordeaux
Chelsea    2 – 1    CFR Cluj

Champions League – Group B
Panathinaikos   1 – 0    Anorthosis
Werder Bremen    2 – 1    Inter Milan

Champions League – Group C
Barcelona    2 – 3    Shakhtar Donetsk
Basel    0 – 1    Sporting Lisbon

Champions League – Group D
Marseille    0 – 0    Atletico Madrid
PSV Eindhoven    1 – 3    Liverpool

Rezultate Champions League

Rezultate Champions League 22.10.2008 :

Group A
Bordeaux    1 – 0    CFR Cluj
Chelsea    1 – 0    AS Roma

Group B
Inter Milan    1 – 0    Anorthosis
Panathinaikos    2 – 2    Werder Bremen

Group C
Basel    0 – 5    Barcelona
Shakhtar Donetsk    0 – 1    Sporting Lisbon

Group D
Atletico Madrid    1 – 1    Liverpool
PSV Eindhoven    2 – 0    Marseille

CFR Cluj s-a batut de la egal la egal cu Chelsea

02/10/2008 Un comentariu

Impinsa din spate de victoria obtinuta la Roma, in prima etapa a grupelor Ligii Campionilor, CFR Cluj s-a batut de la egal la egal cu Chelsea si a obtinut un punct important.
Aflata la debutul in cea mai importanta competitie europeana intercluburi, Liga Campionilor, CFR Cluj continua sa surprinda si sa dea peste cap toate calculele hartiei. Chiar daca pornea cu sansa a doua in meciul de acasa cu Chelsea, formatia lui Maurizio Trombetta a tinut la respect o echipa care valoreaza de cel putin zece ori mai mult.

Dupa egalul cu Chelsea, CFR Cluj a acumulat patru puncte din doua meciuri si se mentine in lupta pentru calificarea in primavara europeana, mai ales ca AS Roma s-a impus, cu 3-1, la Bordeaux, iar francezii par, cel putin pentru moment, veriga slaba din aceasta grupa. Video cu bucuria suporterilor lui CFR Cluj 1907 poti vedea aici via Realitatea.net

Rezultate UEFA Champions League – Cupa Campionilor
Champions League – Group A
Bordeaux 1 – 3 AS Roma
CFR Cluj 0 – 0 Chelsea

Champions League – Group B
Anorthosis 3 – 1 Panathinaikos
Inter Milan 1 – 1 Werder Bremen

Champions League – Group C
Shakhtar Donetsk 1 – 2 Barcelona
Sporting Lisbon 2 – 0 Basel

Champions League – Group D
Atletico Madrid 2 – 1 Marseille
Liverpool 3 – 1 PSV Eindhoven

As Roma 1-2 CFR Cluj 1907

16/09/2008 4 comentarii

As Roma 1-2 CFR Cluj 1907

Culio 2 goluri, CFR Cluj a umilit pe As Roma chiar pe Olympico. Prima seara de CL a deschis drumul spre vise pentru echipele romanesti de catre CFR Cluj prin prisma acestui 1-2 chiar pe terenul unei echipe italiene.

Felicitari CFR si conducerii acestui club care au investit enorm in ultimii ani, iar acest lucru s-a vazut in aceasta seara in urma acestui mare rezultat.

Alte rezultate:

Champions League – Group A
AS Roma    1 – 2    CFR Cluj
Chelsea    4 – 0    Bordeaux

Champions League – Group B
Panathinaikos    0 – 2    Inter Milan
Werder Bremen    0 – 0    Anorthosis

Champions League – Group C
Barcelona    3 – 1    Sporting Lisbon
Basel    1 – 2    Shakhtar Donetsk

Champions League – Group D
Marseille    1 – 2    Liverpool
PSV Eindhoven    0 – 3    Atletico Madrid