Prima pagină > Sport > Dinamo 1-1 Steaua

Dinamo 1-1 Steaua

Dinamo 1-1 Steaua , un derby de traditie stricat de antena1 asa cum sunt si celelalte meciuri transmise de catre acest post tv. Asa cum spunea si piticu este penibil ca pe un meci de fotbal sa curga un crawl pentru a trimite mesaje precum in emisiunile penibile ale trustului Intact si nu numai. Cei de la antena1 isi bat joc de fotbal dar si de noi, cei care urmarim de acasa meciurile.

Meciul a fost unul tensionat cu o deschidere de scor rapida in minutul 8 de catre Kapetanos si un Dorinel Munteanu fericit pentru ca dupa mult timp steaua juca ceva, juca frumos si mai agresiv. Dinamo macinata de accidentari dar si cu un joc putin haotic a reusit sa egaleze abea in minutul 84 prin Andrei Cristea dupa cateva atacuri mai consistente ale dinamovistilor.

In tribune a avut loc, asa cu era de asteptat, un spectacol total oferit de catre cele doua galerii dar si torte aprinse de fanii lui Dinamo ce au cantat tot meciul, exceptie facand momentele in care stelistii au trimis de doua ori mingea in bara portii lui Lobont.

Dinamo continua sa ramana pe primul loc iar steaua ramane pe un loc 4 cu 23 de puncte acumulate in cele 13 etape.

02/11/2008 la 2:48 pm

Mai … eu ma bucur ca macar n-a mai luat bataie Steaua … la urma urmei si un egal rusinos e mai bun decat o infrangere!

Si in rest ce sa zic : bafta multa lui Dorinel ,